Rosátor

Jaký je rozdíl mezi užitkovými vozy – hlavně z pohledu řidičáku?

Nejlepší odpověď
anonym

Některé „užitkové vozy“ mají celkovou hmotnost do 3,500 kg – tedy k jejich řízení stačí ř.sk. B, některé ale mají nad 3,500 kg – tedy k jejich řízení potřebuješ ř.sk. C…
No – a některé také mohou táhnout přívěs s celkovou hmotností nad 750 kg – v případě tažení takového přívěsu potřebuješ ještě ř.sk. E.
___
Nebo na co se to ptáš???
:-O

Další odpovědi
honza19hk

dle řidíču je to akorát maximální přípustná hmotnost. Tzn že na nějaký auto ti bude stačit B na nějaký už C.

cukrar

Rosátore, z pohledu řidičáku je rozdíl mezi vozy do 3500kg a nad 3500kg. Nedělá se rozdíl mezi užitkovými, ale dle váhy.
Skoro jak to píše mowla. Jen pozor na přívěsy, klidně i bez E nad 750 kg.
Ale to je již momo dotaz.

Kačánek

Hele ono se to dost meni ale pekne je to popsany tady…
http://www.tir­pujcovna.cz/clan­ky/typy-nakladnich-vozidel-aneb-nez-si-pujcite-nakladni-vuz.html