takox323

Jaký je rozdíl mezi uvedením zdroje u doslovné citace a parafráze?

Prošla jsem některé webové strýnky, které se problematikou zabývají, ale dostalo se mi různých výsledků. Uvítala bych osobní doporučení, zkušenost, popř. opravdu důvěryhodný zdroj.
Obecně v rámci práce uvádím do okrouhlých závorek jméno autora, rok vydání publikace, a stránku, ze které čerpám + seznam použité literatury. Lze tento typ praktikovat v obou případech?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Postupuj podle normy ČSN ISO 690 a budeš mít klid.

Další odpovědi
Ronnie3697

Jinak si nejsem úplně jistý, ale když uvádíte doslovnou citaci, tak jí musíte dát do uvozovek nebo změnit typ písma. Ale stačí pozměnit jedno slovíčko a už to dělat nemusíte a text není potřeba měnit. Citace je v obou případech stejná, alespoň, co si myslím, normu neznám nazpaměť.
Jinak na citace používám tuto stránku.
http://www.ci­tace.com/vytvo­rit-citaci

Zdroj: http://www.ci­tace.com/vytvo­rit-citaci

ivzez

Postupujte podle normy
a pokud byste ani tak nevěděla, konzultujte s vedoucí/m práce.

Požadavky na písemné práce (možná i včetně toho,
jak máte citovat) byste mohla najít i na webu své školy.