Awe

Jaký je rozdíl mezi útočnou puškou a samopalem?

Ví někdo jaký je v tom konkrétně rozdíl?Útočné pušky můžou být poloautomatické i full-auto.Jaký je tedy v tom rozdíl?Samopal je například „škorpión“ a mp5.Ale AK47 a například česká SA vz.58 je už útočná puška. Jedna se pouze o rozdíl velikosti? Jestli-že je to delší tak je to už útočná puška?teda pokud jsem to pochopil dobře :)
Doplňuji:
jojo…Právě jsem to dokázal vygooglit.Hlavní je ta munice čím se láduje. Díky

Odpovědi

Útočná puška zvládá přesnou střelbu na větší vzdálenosti. Střílející náboje střední balistické výkonnosti .

Samopal je ruční samočinná zbraň střílející zpravidla dávkou a používající pistolové náboje.

Jikra

Rozdíl mezi nimi je ten, že všechny samopaly střílí pouze málo výkonnými pistolovými náboji (dnes převážně ráže 9mm) a závěr a nabíjení pracují na principu zpětného rázu. např. Škorpion, UZI, H&K atd.
Útočné pušky používají podstatně výkonější zkrácený puškový náboj různé ráže a k nabíjení a posunu závěru se využiváji energie spalných plynů odebíraných z hlavně po výstřelu. Podle kódu NATO jsou tedy SA vz.58 i AK47, AK74 stejně jako M16 útočné pušky. Např. odkaz (jsou tam toho mraky).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/AK-74

kosces

je to \v podstatě bez rozdílu a odlišne je toliko střelivo