Monie

Jaký je rozdíl mezi US 3.0 a 2.0? Mám 2.0 tak dám tam 3.0?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

USB 1.1

Ve verzi USB 1.1 existují pomalá (Low-Speed) zařízení s přenosovou rychlostí 1,5 Mbit/s a rychlá zařízení (Full-Speed) s rychlostí 12 Mbit/s. USB 1.1 však nebylo schopno konkurovat vysokorychlostním rozhraním, např. FireWire (IEEE 1394) od firmy Apple (400 Mbit/s; až 63 zařízení).
USB 2.0

V roce 1999 se začalo uvažovat o druhé generaci USB, která by byla použitelná i pro náročnější zařízení (např. digitální kamery). Tato nová verze, označovaná jako USB 2.0, přišla v roce 2000 a nabídla maximální rychlost 480 Mbit/s v režimu Hi-Speed, avšak zachovala zpětnou kompatibilitu s USB 1.1 (režimy Low-Speed a Full-Speed).
USB 3.0

Třetí verze (označovaná také jako Superspeed USB) byla hotová již 17. listopadu 2008, ale pravděpodobně kvůli finanční krizi[1] se její masové rozšíření opozdilo a rozvíjet se začíná až roku 2010. USB 3.0 disponuje více než 10× větší rychlostí, přenosová rychlost je 5 Gbit/s. Nová technologie má 9 vodičů namísto původních 4 (datové vodiče jsou již 4), přesto zpětně podporuje USB 2.0 a slibuje možnou nižší spotřebu energie (díky Power managment). Díky tomu je možné používat libovolnou kombinaci zařízení a portů USB 2.0 a USB 3.0.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­niversal_Seri­al_Bus

Další odpovědi
mosoj

Nainstaluješ ho do počítače jedině za těchto podmínek! Jinak je třeba nová základní deska.

Pokud nechcete kupovat novou základní desku s USB 3.0 řadičem (a tím pádem kupovat i nový procesor), můžete upgradovat starší PC pomocí přídavné karty s řadičem. V současnosti jsou v prodeji pouze řadiče do slotu PCI Express 2.0, a to za cenu cca od 900 Kč. V nejbližší době se začnou prodávat i řadiče pro notebooky ve formě Express Card. Pokud nemáte na základní desce slot PCI Express 2.0 (v podstatě žádná deska vyrobená před rokem 2005 jej nemá), budete muset bohužel koupit novou desku. Přídavný řadič ale můžete použít i na základní desku se sloty PCI Express 1.0. Vlastníte-li desku, která slot PCI Express 2× neobsahuje, máme pro vás jeden trik. Řadič můžete zasunout do slotu PCIe 4×, 8×, nebo dokonce do slotu PCIe 16×, který slouží pro připojení grafické karty, a dosáhnete vyšší rychlosti.

jirkajirka

Dík jak tazateli tak odpovídajícímu­.Potřeboval jsem to také vědět.