Kacka28

Jaký je rozdíl mezi účtováním klas.výrobní firmy a CK? Kde najdu dané specifikace a rady a tipy na účtování? Děkuji

Odpovědi
Pepa25

Účetní postupu (pokud se bavíme např. o ČAS nebo IFRS) jsou stejné, specifika vyplývají z toho, o čem se účtuje. Ve výrobní firmě se důležitá evidence a účtování o zásobách a pohledávkách, účtování a odpisy dlouhodobého majetku. CK má jednodušší účtování o hmotném majetku, ale zase je důležité správně vykazovat kurzové rozdíl, účtovat případné zajišťovací obchody atd.

Nevím, co myslíš těmi „radami a tipy“, praxe většinou řeší problémy, tak jak přijdou … 😉

McArthur

Řiď se zákonem o účetnictví (přílohou je vzorová účtová osnova) a daňovými zákony a co účtuješ, reš „intuitivně“. Jinak je to pro CK i výrobní firmu v podstatě stejné. Jen někdo využije to a druhý ono z účtové osnovy a jednotlivých zákonů.

Nebo si zaplať nějaký super kurz, kde Ti řeknou teorii, budeš z toho mít hlavu jako pátrací balón a za hodinu budeš prdlajs vědět.