JardaN

Jaký je rozdíl mezi účtem a fakturou?

Nejlepší odpověď
kropitko

DDD.....faktu­ra=účet
Doplňuji:
Jambalaya děkuji,hledala jsem po quentosově odpovědi rychle něco na internetu,abych podpořila svoji odpověď…my jsme se to takhle učili ve škole,tak mě jeho odpověď zarazila…no našla jsem tohle,sice po Vašem dodatku už není třeba,ale když už jsem to našla…

http://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/slovnik/pis­meno/F/stranka/2

Další odpovědi
Jambalaya

Co že to? 🙂
Doplňuji:
V tomto smyslu vůbec žádný, je to jedno a totéž, ať se to jmenuje faktura, účtenka za hotové, paragon, daňový doklad, doklad o úhradě, též třeba opravenka i přepravní nebo dodací list atd.
Faktura je jakýsi přenesený název nevím odkud, ale docela by mne to zajímalo, viděla bych to na Rakousko-Uhersko.
Naše legislativa pojem „faktura“ vůbec nezná a neuvádí, a hovoří výhradně vždy a pouze o „dokladu o něčem“.

quentos

účet je informace o tom, kolik se má zaplatit (na rozdíl od stvrzenky, která potvrzuje již provedenou platbu), kdežto faktura je DOKLAD o koupi a prodeji.

Podle Slovníku cizích slov ED

Michálek1245

Účet jako takový v českém právním prostředí neexistuje. Faktura je prostě příkaz k platbě, který zároveň slouží jako doklad o koupi a prodeji. Hodně mě zajímá jako účetního zpracovani faktur a spolupracuji se systémem od https://redque.cz/s-ocr-faktury-zpracujete-snadno-a-rychle/ tak o tom leccos vím. 😉 Každopádně faktura je prostě dokument, který zavazuje plátce k zaplacení na základě nějaké objednávky. Proto tam je splatnost, platební údaje, MJ a další věci. 😉