Jaký je rozdíl mezi turistickou ubytovnou a ubytováním v soukromí?

jaký je rozdíl mezi turistickou ubytovnou a ubytováním v soukromí

Odpovědi
petka

Turisticka ubytovna by mohl byt klasicky penzion ci ubytovna s vetsi kapacitou luzek, kde funguje nejaka recepce. Zato ubytovani v soukromi by mel byt tzv. privat, kde vas ubytuje rodina ve vlastnim dome, tzn., ze jakoby prespite na navsteve u cizich lidi za penize. Tak bych to vysvetlila.

Nuk nuk

Turistická ubytovna je klasické (tradiční) ubytovací zařízení, většinou zřízené na důležitých turistických trasách nebo v turisticky zajímavých místech a oblastech, nejčestěji bývají v horských oblastech. narozdíl od penzionu či hotelu nejsou turistické ubytovny tak komfortní, ale naopak bývají levnější.
Ubytováním v soukromí se míní ubytování v bytech či domech soukromých osob a rodin. Nejde tedy o klasické ubytovací zařízení. Majitelé jsou obvykle registrovaní v nějaké agentuře a jejím klientům (menšímu počtu jednotlivců nebo třeba rodině)poskytnou, pronajmou např. jeden pokoj nebo část svého bytu (domu) popř. celý.