Kim12345

Jaký je rozdíl mezi tuky a lipidy?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Tuky jsou jednou skupinou lipidů. Mezi lipidy patří např. ještě vosky, některé hormony nebo proteiny a další látky.

Další odpovědi
Quimby

Lipidy jsou „nadmnožinou“ tuků. Protože lipid je jakýkoliv ester karboxylové kyseliny. Naopak tuk je ester pouze vyšších mastných kyselin a glycerolu.

RyuzakiKate

Preboha, Lamalam, proteiny a lipidy jsou přeci úplně něco jinýho, stejně tak hormony :)

Emefej

Preboha RyuzakiKate, chceš tvrdit, že hormony prostacyklin, alprostadil a další estery kyseliny arachidonové nepatří mezi lipidy?

RyuzakiKate

Myslím to tak, že to nejsou čisté lipidy, některý hormony jsou pouze odvozené od mastných kyselin, takže tak :) a tazatel to stejně podle mě potřeboval jako úkol do chemie, takže nač to zbytečně komplikovat…