Tenebris

Jaký je rozdíl mezi toaletní vodou a parfémem?

Nejlepší odpověď
quentos

toaletní voda bývá citelně levnější, což už mnohé napovídá. Hlavní rozdíl spočívá v obsahu „vonné parfémové kompozice v koncentrovaném lihu“ (viz zdroj) – parfém obsahuje 15–30% zmíněné vonné složky, toaltní voda pouhé 4–8%.
Doplňuji:
*toaletní

Zdroj: http://parfemy­.heureka.cz/po­radna/co-je-parfem-toaletni-voda-a-kolinska-voda/

Další odpovědi
anonym

Tenebris, stačilo by pohledat informace na google. Čistý parfém obsahuje více vonných esencí než parfémovaná voda (eau de parfum), zpravidla je to mezi 17 až 30 %.
Ty slabší najdeš v příloze (stačí zadat „toaletní voda- význam slova“ nebo pojem a najdeš tam všechno včetně vod po holení a pod.):

Co je Toaletní voda – Eau de ToiletteToaletní voda je vůně obsahující 4 – 8 % kompozice (vonných látek) v přibližně 80-ti procentním lihu.
Co je Parfémová voda – Eau de ParfumEDP obsahuje 8 – 15 % kompozice (vonných látek) v 85-ti až 90-ti procentním lihu.

SickBreed

Parfém voní, toaletní voda v lepším případě nevoní, v horším smrdí po moči. 🙂

mojitek

Hlavní rozdíl není v perfémové složce,ale v použití. Toaletní voda se nanáší na pokožku s vousy před samotným holením,vousy jsou měkčí.Parfém je jen o vůňi,k ničemu jinému neslouží…

Jana798

Lze souhlasit se vším, co je uvedeno. Pěkně popsán rozdím mezi pefémovanou vodou a toaletní vodou můžete najít zde: https://www.par­femyzlondyna.cz/faq