Jaký je rozdíl mezi tlumočnicí a předkladatelkou ?!

Doplňuji:
Otázku v tomto znění jsem vložil schválně . Chtěl jsem zjistit pozornost odpovídajících a jak je vidno, povedlo se, protože dvě třetiny odpovídajících, jak napsala led, jednalo tak, že odpovědělo, jak odpovědělo. Quentos odpověděl na 50 % správně, proto že předkladatelky opravdu jsou, i když to není povolání jako takové. I mé další otázky ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-napise-v-morseove-abecede-tecka , http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-mi-doslovne-prelozi-sloveso-rozkrast-do-aj-a-nj byly napsány tak, aby odpovídající, jak v diskuzi napsala annas, dvakrát měřil a pak řezal. U té otázky ohledně překladu, se někdo čertí i přesto, že toto sloveso je v doslovném překladu nepřeložitelné, ale ne všichni odpovídající to neuznali. Hlavně že v mých otázkách byli ohodnoceni palci a dokonce i nominování jako nejlepší odpověď!

Nejlepší odpověď
led

„zbrklo a zběsile rýchle“ předkladáme své odpovědi a pak v doplnění překladáme/tlu­močíme naše myšlenky, které jsme původně chtěli psát…

Další odpovědi
quentos

předkladatelku neznám – asi předkládá návrhy, takové povolání na světě neexistuje
tlumočnice tlumočí – tj. překládá mluvené slovo prakticky bezprostředně po jeho vyřčení

annas

Tlumočník (ice) – člověk, který tlumočí = překladatel mluveného projevu.

Překladatel (ka) – člověk překládající TEXTY ap. z výchozího do cílového jazyka – např. překladatel z angličtiny do češtiny. .

Doplňuji:
Až po odeslání jsem si všimla slova předkladatelka = člověk předkládající návrh ap. ke schválení, uvážení – např. zákon. Nebo člověk předkládající něco k nahlédnutí, vyřízení ap. – např,. šek.

marci1

Tlumočnice tlumočí ústně v některém jazyce, překladatelka překládá texty v písemné formě.
Doplňuji:
Pokud se tedy jedná jen o překlep ve slově překladatelka.

štamgast

Tlumočnice tlumočí v televizi, překladatelka překládá texty.

Sůwa

pro Quentos – tlumočnice nemusí překládat bezprostředně po vyslovení, to je tlumočení simultánní, ale existuje i konsekutivní, kdy je překládán vždy nějaký smyslový celek 🙂

anonym

Barbakane, proč tolik zbytečných slov kvůli jednomu překlepu?

anonym

Ocko, kterému ?

annas

Ad led, máte pravdu. Dvakrát měř, jednou řež. 🙂