Jaký je rozdíl mezi tituly dis a bac?

Nejlepší odpověď
annas

Diplomovaný specialista je označení absolventa vyšší odborné školy. Titul DiS. se píše vždy za jménem.

Titul Bc.- bakalář – titul před jménem, udílený ve tří- až čtyřletém studiu VŠ (vyjma lékařských a uměleckých oborů).

Titul BcA.- bakalář umění – před jménem, udílený ve tří- až čtyřletém studiu VŠ uměleckého směru (např. výtvarné, hudební, divadelní apod.)

Další odpovědi
1popelka1

dis – absolvent VOŠ
bc – absolvent VŠ
bac. by měl být to samé jako bc. – třeba divadelní fakulta na JAMU Brno

Bumbes

DiS. = diplomovaný specialista
bac neznám
BcA. = baccalaureus artis – bakalář umění