LJ

Jaký je rozdíl mezi SVP( Středisko výchovné péče) a DÚ (Diagnostickým ústavem)?

Odpovědi
megahit

„Středisko přijímá do péče klienty, u nichž je dominantní porucha chování, ale nenastal u nich důvod k nařízení ústavní výchovy nebo uložení ochranné výchovy. K hlavním obtížím, které středisko řeší patří: školní problémy, problémy v rodině, osobnostní a psychické problémy, počátky zneužívání návykových látek (včetně alkoholu a nikotinu), gambling, projevy asociálního chování.
Své služby poskytuje středisko kromě dětí a mladistvým, i rodičům a dalším výchovným subjektům“ (http://www.svp-lbc.cz/)

Diagnostický ústav je pobytové zařízení s délkou pobytu většinou 8 týdnů. Děti a dospívající jsou odtud směřováni dále do dětských domovů, výchovnch ústavů nebo zpět do rodin.
Účelem je podrobná psychologická a pedagogická diagnostika výchovných obtíží, terapie a zprostředkování další odborné pomoci.