kefud

Jaký je rozdíl mezi štúdiem a izbou atp před 14 vteřinami

Sháním ubytování v Podhajské a někteří provozovatelé nabízejí k ubytování štúdia. Na mně to působí trochu nadneseně, ale nevím co si pod tím

pojmem představit. Může mi to někdo podrobněji popsat.

Děkuji

Nejlepší odpověď
Wang

Rozdíl je ve velikosti a vybavení těchto typů prostor k ubytování.
Obecně roste podlahová plocha a vybavení takto:

  • pokoj (např. 20 m2)
  • studio (např. 30 m2)
  • apartmán (více místností)

příklad
pokoj – dvoulůžkový, možnost jedné přistýlky (gauč), sociální zařízení většinou vlastní (koupelna, WC) – někdy může být společné pro dva sousední pokoje, TV/SAT, lednice, stolek, dvě křesla, skříň, někdy balkón

studio – jedna místnost s manželským lůžkem a možností přistýlky, kuchyňský kout, TV/SAT, telefon, trezor, terasa nebo balkon

apartmán – 2× dvoulůžková ložnice, obývací pokoj s možností jedné přistýlky, kuchyňský kout, 2× WC, terasa. Apartmány mívají kuchyňský kout v obývacím pokoji (varná plocha, lednice). TV/SAT, telefon, trezor, bar a další vybavení.