Weroniq

jaký je rozdíl mezi strategií a taktikou?

myslela jsem si, že význam je stejný, ale v jednom seriálu se dvě postavy bavily nějak takhle „tvá strategie je výborná“ „chtěl jsi říct taktika, ne strategie“ nebo v obráceném pořadí, ale stejně jsem to nepochopila

Nejlepší odpověď
led

Stratégia – dlhodobé plánovanie dosiahnutia určitého cieľa v širšom zábere.
Taktika – rýchle plánovanie na dosiahnutie určitého cieľa v úzkom momentálnom zábere.
Stratégia – rodina chce za určitý počet rokov postaviť dom, naplánuje si spôsob získania peňazí a stavebnej parcely,
Taktika – rodina si naplánuje mesačný rozpočet, s cieľom splniť svoj strategický plán (stavba domu). Opratívne – takticky – upravuje rozpočet podľa potrieb, tak aby neohrozili výšku usporených peňazí na dom. (Manželka objavila v obchode nový výrobok z reklamy, operatívne zmenila plán výdavkov – tento mesiac si nekúpi naplánovanú blúzku)

Další odpovědi
anonym

Zjednodušeně – strategie určuje pevný cíl války, kdežto taktika je různý postup v bitvě podle reálného vývoje situace.
Bližší viz v odkazech:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Stra­tegie

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vo­jensk%C3%A1_tak­tika