Weroniq

Jaký je rozdíl mezi stejnými sýry s různým % tuku v sušině?

ten s vyšším procentem je nezdravější, ale chutnější nebo kvalitnější nebo jak to je? např. u obyčejného eidamu

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl je právě v množství tuku, v rozdílném množství kalorií.

Máte-li možnost vybírat mezi výrobky s totožným obsahem sušiny a rozdílným obsahem tuků, vybírejte opět méně tučný. Hmotnost tuku obsaženého v sýru spočítáte jednoduše tak, že vynásobíte číslo vyjadřující procento tuku v sušině číslem označujícím množství sušiny a vydělíte 100.

Pro srovnání: pokud zkonzumujete celé balení dvacetiprocentního eidamu, přijmete 900 kJ a 9 gramů tuku. Ovšem dáte-li si eidam 45 %, přijmete 1 500 kJ a 26 g tuku, čímž přesáhnete při dietě doporučovaných 10 g živočišných tuků denně.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/u-syru-sledujte-mnozstvi-tuku-ale-i-obsah-susiny-fbe-/dieta.aspx?c=A100111­_143745_zdravi-hubnuti_pet

Doplňuji:
Tučnější sýry jsou chutnější. Držíte-li dietu, pak jsou vhodnější sýry méně tučné.

Další odpovědi
tom004

Ten,s vyšším,nebo normálním obsahem tuku,je SÝR.Ty,s nižším,ob­sahem tuku,si,snad,ani název sýr,nezaslouží­.Nejen,že jsou,bez chuti,ale drobí se,trvanlivos­t,veškerá žádná,ap.Zkus,si koupit,ten,i ten,a udělat smažák. ☹

beer

ANO.
Sýr s „vyšším“, tedy normálním množstvím tuku je kvalitnější, zároveň chutnější, zdravý člověk může jíst střídmě vše.

hanulka11

Ty s vyšším obsahem tuku jsou nezdravější a vůbec mazlavé tavené nejsou zdravé , pokud jíš sýry -nejzdravější je málotučný 30% sýr eidam,pokud držíš dietu nejlépe sýry s co nejnižším obsahem tuku ale opravdu si na nich nepochutnáš.Protože co jim dodává jemnou chuť je smetana a tuk .
Smažák je také nejlepší z 30% ního sýra – nevyteče- někdo ovšem preferuje tučnější, ale to už opravdu záleží jen na chuti strávníka.

arygnoc

chuťový rozdíl.
a cenový.

baghira

Ten s více tuku je chutnější.
Představa, že co je chutné musí být současně nezdravé, je mýtus.