www

Jaký je rozdíl mezi srnou a srnkou? Vím,že nějaký je a nemyslí se tím zdrobnělina.

Doplňuji:
Beer, člověče přesně to je ono! A teď už vím aji kdo mně to říkal 😁

Nejlepší odpověď
beer

Jó – nemáš na mysli mysliveckou mluvu?
Tam se slovem srna označuje samice srnce, která už vodí (vodila) mladé.
Srnka, někde se používá původem z němčiny také slovo čiplena, je pak ta, která ještě nevodí (nevodila). Zkrátka ještě panna ))
Rozlišuje se to asi proto, že je u nich rozdílná doba hájení. Teda aspoň si myslím, ta moje paměť už stojí..víš za co )
Myslivecká terminologie

Další odpovědi
Pájo

Srna = samice srnce.
Mláďata = srnčata.
Jedno mládě = srče.
Srnka (asi) jako mládě – holka.