Dismas

Jaký je rozdíl mezi spojovníkem a rozdělovníkem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Spojovník (-) je krátká vodorovná čárka. Nenaznačuje-li spojovník neúplné slovo, píše se bez mezer mezi výrazy, které spojuje. V češtině tento znak užíváme tehdy, chceme-li vyjádřit, že jím spojené výrazy tvoří těsný významový celek.
Pomlčka (–) je dlouhá vodorovná čárka. Obvykle bývá užívána ve funkci oddělování částí projevu (např. místo čárky ohraničující vsuvku či přístavek), vyjádření rozsahu, vztahu nebo vyznačení přestávky v řeči (k zesílení platnosti lze použít i více pomlček za sebou), dále i pro uvození přímé řeči a pro vyjádření celého čísla při psaní peněžních částek.

Zdroj: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?ref=164­&id=165

Další odpovědi
Lamalam

Spojovník -, pomlčka —. Rozdělovník se používá v korespondenci, jde o seznam kopií.