Kulpix

Jaký je rozdíl mezi spínaným a střídavým proudem?

Nejlepší odpověď
anonym

To nevím, ale vím, jaký je rozdíl mezi střídavým a stejnosměrným.

Další odpovědi
mosoj

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sp%C3%ADnan%C3%BD_zd­roj

Dochy

Ujasni si co potřebuješ vědět. Znám spoustu spínaných věcí ale pro „spínaný proud“ bys mě musel uvést do kontextu.

kelley

Může být proud střídavý, stejnosměrný a pulsující. Spínaný může být například napájecí zdroj (např. v PC). Že je spínaný, to je dáno principem změny velikosti napětí a způsobem jeho stabilizace – nabíjením velkého kondenzátoru pulsujícím proudem. O tom pulsujícím proudu nabíjejícím kondenzátor by se snad dalo hovořit jako o spínaném. Výstupem spínaného zdroje je však proud stejnosměrný.

Dochy

kelley: I proud může být spínaný, týká se to ale již trochu jiného kontextu.