Kim12345

Jaký je rozdíl mezi socialismem a lidovou demokracií ?

Odpovědi
lexx

ten že „socialismus“ nikdy neexistoval, ten deformovaný paskvil policejní stát v režii Gottwald, Husák, Jakeš, Bilák…byl vším možným jen ne socialismem

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Socialismus
a Lidová demokracie byly noviny, které už neexistují.

led

Lidová demokrace je přechodní fáza mezi kapitalismem a socialismem.

arygnoc

z hľadiska filozofie svetonázoru je ľudová demokracia vláda ľudom zvolených predstaviteľov (bez ohľadu na stranícku príslušnosť), socializmus stranou (socialistickou) určených predstaviteľov.

toľko teória.

prax nám však ukazuje, že nie vždy prax dostojí teórii.

😉