Bodačka

Jaký je rozdíl mezi smartphonem a normálním dotykovým mobilem?

Jaký je rozdíl mezi smartphonem a normálním dotykovým mobilem? Někde jsem četla, že smartphone je chytrý, většinou dotykový mobil, ale co normální dotykáče?

Nejlepší odpověď
annas

" Základní rozlišení mezi mobilními telefony je v typu ovládání přístroje. Mobilní telefon může mít klasickou klávesnici, nebo dotykový displej.

Klasický „hloupý“ telefon lze využít k základním operacím, jako je volání a psaní SMS zpráv. Smartphone, neboli chytrý telefon, umožňuje navíc práci s mnoha aplikacemi a tím tak rozšiřuje možnosti využití telefonu. Výhodou smartphonů je také obvykle větší displej, nevýhodou pak nižší výdrž baterie.

Smartphony obsahují operační systém (fungují tak jako malé počítače) a umožňují využívat obrovské množství aplikací – např. zpracování fotek, TV vysílání, přístup k sociálním sítím (Facebook či Skype), navigaci GPS, kancelářské aplikace a v neposlední řadě také hry."
atd.

http://www.zi­votonline.cz/vy­baveni/a3059.html

Další odpovědi
gecco

Dotykový – nemá HW klávenici a ovládá se přes dotykový display…
Smartphone – umožňuje instalaci programů s pokročilými funkcemi, mění původní přístroj z pouhého telefonu na ´skoropočítač´…
___
Např. mnohé BlackBerry mají HW klávesnici, přesto jsou smartphony…
😉

quentos

To, že je dotykový, ještě přece nutně neznamená, že je chytrý. Jedná se jen o způsob ovládání. Chytrý naopak naznačuje, kolik toho umí.

kvtablochov

Souhlasím také s tím, že dotykový displej není nutnou podmínkou pro to, aby byl telefon chytrý. Existují chytré telefony s klasickou klávesnici, například BlackBerry.