HonzikPernik

Jaký je rozdíl mezi slečnou a paní a můžete se urazit paní slečna?

Doplňuji:
Jo tak vam děkuji ja, že jsem oslovil pani iceT pani a ona hned se čertila, že neni pani a potom tady piše mně to nevadí ale zaroven píše ale necitim se na to a jsem slečna, no jo ženska zase řika nevadi mi to a vadi ji to. :o A jak řekl pan(i) marci1. Já vás vubec neznam a nevim jestli jste pani a nebo slečna neni to muj problem ani vaš a klidně mi řikejte pane, ja se neurazim nejsem slečna.

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl je v oslovování kromě toho, že slečna je svobodná, paní je vdaná.

Např. Je pravda, že když slečna získá titul, např. Ing., oslovujme ji paní a ne slečno i když je svobodná?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-kdyz-slecna-ziska-titul-napr-ing-oslovujme-ji-pani-a-ne-slecno-i-kdyz-je-svobodna

Jak oslovit ženu, když nevim, jestli je to paní nebo slečna?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-oslovit-zenu-kdyz-nevim-jestli-je-to-pani-nebo-slecna

Další odpovědi
marci1

Slečna je svobodná žena, nebo mladá dívka. Toto oslovení bychom měli používat jen u velmi mladých dívek. Paní je vdaná žena, ale takto oslovujeme všechny neznámé ženy. Svobodná žena, kterou oslovíme paní, jistě nebude vyžadovat, abychom ji oslovovali slečno ( pokud nebude vypadat jako mladá dívka ). 🙂

iceT

Dovolím si se neurazit,Honzik­Pernik otázku položil,protože mě oslovil pani iceT a já mu napsala slečna,Honziku,sleč­na.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/koupili-byste-si-cukrovi-nebo-jidlo-z-aukra-nebo-internetu-napriklad-http-aukro-cz-linecke-cukrovi-i3745939274-html
Urazit se může kdokoli,i paní i slečna,ale já nejsem urážlivý typ,jen se na oslovení „paní“ ještě necítím,i když bych asi mohla,ačkoli jsem pořád svobodná.Dnes se to už tak snad nebere,že bych jako svobodná ve svém věku mohla být považována za starou pannu,to opravdu ne.:-)
Doplňuji:
No,tak snad záleží na tom jakým tónem sis to moje slečna…slečna přečetl;ti jež mě tady znají,vědí,že urážlivá nejsem,a pokud sis to ty vyložil jinak,je tvoje věc.Já si mojí odpovědí u téhle otázky dělám legraci sama ze sebe,jetli sis toho náhodou nevšiml.No asi ne,no.

Funna

slečna je svobodná, paní je vdaná…a co to je paní slečna?…takový výraz neexistuje…

anonym

Slečna je svobodná žena a paní vdaná žena. Urazit se mohou obě. Paní slečna je nesmyslné pojmenování. Může být jedno, nebo druhé.

jirkajirka

Plně souhlasím s marci1 a při takovém chování se muže urazit jem nafrněná baba.

shitonit

Slečna je svobodná žena a paní vdaná žena. Urazit se mohou obě. Paní slečna je nesmyslné pojmenování. Může být jedno, nebo druhé.
https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=69­9145866762393&set=pb­.120937604583225.-2207520000.1385573046­.&type=3&thea­ter

Lucijej

No moment, v současné době (Velká kniha etikety – Špaček) se mají jako paní oslovovat všechny ženy od 20ti let, slečna se nechala jen pro náctileté.

isteron

Nielen mladé slečny, ale aj staré dievky sa zvykli oslovovať slečna. A mohlo jej to aj vadiť, ak ste ju poznali !