SanJay .

Jaký je rozdíl mezi školou a komunitní školou?

Nejlepší odpověď
annas

Do „normální“ školy jste chodil, takže víte, co představuje.

„Komunitní školy se tak jako všechny ostatní věnují výuce dětí, ale kromě toho se snaží co nejvíce zapojit do své činnosti rodiče a místní obyvatele. Cílem je, aby škola žila od rána do večera a byla společenským centrem vesnice nebo městské části.
V malých městech a vesnicích komunitní škola často nahrazuje nedostatek dalších aktivit. "Jejich hlavní přínos vidíme ve zkvalitnění života ve venkovských obcích. Zvyšuje se význam školy, která neslouží pouze dětem, ale celé obci atd.“

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/v-cesku-pribyva-komunitnich-skol-dq1-/domaci.aspx?c=A130711­_133923_domaci_jj

Neexistuje jednotný model.

Další odpovědi
Drap

Komunitní škola je vzdělávací instituce, která nabízí možnost celoživotního vzdělávání našim občanům.
Pracuje na principu otevřenosti, aktivním zapojování rodičů a občanů a zlepšuje sociální klima školy a komunity.
Komunitní škola většinou učí pomocí různě zaměřených kurzů.

gecco

Asi jakom ezi stykem a pohlavním stykem…
:-OO
O jakou komunitu se ti jedná???
___
http://clanky­.rvp.cz/clanek/a/15805/­15805/KOMUNIT­NI-SKOLA-V-PERSPEKTIVE-CESKEHO-VZDELAVACIHO-SYSTEMU.html/