akcul

Jaký je rozdíl mezi skleníkem a pařníkem?

Nejlepší odpověď
beer

Už to tady bylo, stačí číst odkazy při vkládání otázky !!
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-sklenikem-a-parnikem

Další odpovědi
anonym

Pařník – pařeniště je stavba prakticky na úrovni terénu. Obvodové stěny pařeniště jsou cca 25–30 cm vysoké a pařeniště se přikrývá skleněnými nebo foliovýni tabulemi, aby uvnitř bylo dostatečně teplo a vlhko. Do pařeniště se většinou nevstupuje.
Naproti tomu skleník je stavba, v níž by se může pohybovat vzpřímený člověk. Zde může být kolem stěn i systém závěsných truhlíků, nebo polic. Většinou je uprostřed chodník a výpěstky se pěstují po stranách skleníku.
Pařeniště sklouží k pěstování nižších druhů zeleniny (ředkvičky, salát, kedlubny). Skleník naproti tomu slouží k pěstování vyšších druhů zeleniny jako jsou rajčata, papriky, lilky a podobně. Ve skleníku s celoročním vytápěním se dají pěstovat i exotické druhy zeleniny a ovoce.

mosoj

Tak za mně otec míval pařeniště. Vlastně něčím ohraničený záhon, přikrytý zasklenými rámy, nejlépe vyřazenými okny. Určitě se v pařeništi nedalo chodit jako ve skleníku. Výsledek je ovšem stejný .

Hykam

Otázka již byla nedávno položena jak píše beer, ale ještě jednou tedy

Pařník je pouze dřevěný rám zasazený do země. Uvnitř se vybere zemina, nakydá hnůj, převážně koňský, je teplejší a navrch se dá opět část zeminy, do které se vysejí semena. V pařníkách se převážně dělá sadba, která se později, když už to klimatické podmínky dovolují, vysazuje na pole.
Pařníky se zakrývají menšími dřevěnými rámy. Beer píše výlučně plastová, já znám pouze prosklená. Na noc se ještě přikrývají dle nočních teplot rohožkami, dříve rákosovími, dnes už převážně polystyrenovími.

Skleník je v podstatě takový prosklený domek, kde se můžete jak píše Mapel i postavit. Ve skleníku si můžete samozřejmě i předpěstovat sadbu, ale i můžete zde pěstovat např. okurky rajčata, papriky…
Skleníky se dens již dělají i z plastu. Jsou náročnější na vytápění.

venkovan

V pařníku se dá pařit jenom v leže. Ve skleniku při pařbě lze i tancovat.