Retko

Jaky je rozdil mezi Shareholder a Stakeholder?

Neboli mezi akcionarem a investorem.

Investor prece taky investuje penize treba do akcii.

V cem to tedy je?

Diky

Odpovědi
kenyrts

Akcionář
majitel akcií s nimiž jsou spojena práva akcionáře (viz. akcie). Podle svého podílu na celkovém počtu akcií může být minoritní (menšinový) nebo majoritní (většinový). Větší množství držených akcií znamená větší možnost ovlivňovat činnost akciové společnosti.

Investor
subjekt, který poskytl či svěřil majetek (peníze) jinému subjektu a za to obdržel cenný papír, z něhož mu plynou jistá práva (např. výnos).