Avatar uživatele
Kepler

Jaký je rozdíl mezi sendvičovačem a kontaktním grilem?

Neberu v potaz rozměry. Obojí má horní i dolní desku vytápěnou. Některé popisy to prezentují jako 3 v jednom – sendvičovač, grill i vaflovač. Asi jen finta. Můžu si na klasickém sendvičovači ugrilovat příslušně malou flákotu masa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, gecco před 2992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Sendvičovač : Pracuje na principu dvou elektricky ohřívaných desek, mezi než se vkládá bílý chléb nebo veka v jedné či ve více vrstvách, pokud ve více vrstvách vkládá se obvykle podle chuti mezi plátky pečiva nějaká chutná příloha či pochutina (tvrdý sýr, salám, šunka, zelenina, vejce, tvaroh, pomazánka atd. apod.).
zdroj : https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sendvi%C4%8Do­va%C4%8D

Kontaktní gril : Jde o způsob úpravy pokrmu, který je v přímém kontaktu s rozžhavenou plochou. Grilovací část je většinou vyrobená z litinového tálu, kamenné desky nebo litinové mřížky, která se rozžhaví plamenem nebo elektricky. Není třeba hleda přímo drahé modely, protože i nižší typy mají vše potřebné ke kvalitní přípravě. Nedocenitelnou funkcí je odtokový kanálek na olej.
Při výběru je dobré sledovat údržbu daného grilu. Určitě by měly být obě plotýnky odjímatelné, abychom vše dobře očistili.
zdoj : http://zena.cen­trum.cz/bydle­ni/interiery/cla­nek.phtml?id=72­4999

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Nevím, hlavním rozdílem možná bude výkon či maximální teplota. Pro jistotu prostuduj údaje ve specifikaci obou přístrojů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no,on sendvičovaš je většinou spojovaný s vaflovačem,takže na lité těsto a gril má žlábek (většinou i misku) na odtékající šťávu …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
walerianecek

Ahoj, s jakým stolním grilem máte zkušenost?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Ahoj, já mám elektrický gril. Od Oravy a je super. Nedám na něj dopustit. Ten gril je bezvadný, skvěle se na něm dělá maso. No a jinak teda já mám tuhle značku moc ráda, má hodně kvalitní věci. Nikdy jsem s touto značkou neměla problémy.

Avatar uživatele
Kajolka

My máme od Oravy. Ten je super, s ním jsme spokojeni moc.

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Sabulak

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

Díky oběma rádcům, i když na otázku nebylo odpovězeno. Díval jsem se na netu na spoustu různých sendvičovačů, drtivá většina má příkon 700, nebo 750 W, bez ohledu na tom jestli je deklarováno grilování nebo ne. Tak jsem si z toho udělal závěr: ano, na sendvičovači můžu i grilovat.

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek