Kepler

Jaký je rozdíl mezi sendvičovačem a kontaktním grilem?

Neberu v potaz rozměry. Obojí má horní i dolní desku vytápěnou. Některé popisy to prezentují jako 3 v jednom – sendvičovač, grill i vaflovač. Asi jen finta. Můžu si na klasickém sendvičovači ugrilovat příslušně malou flákotu masa?

Nejlepší odpověď
briketka10

Sendvičovač : Pracuje na principu dvou elektricky ohřívaných desek, mezi než se vkládá bílý chléb nebo veka v jedné či ve více vrstvách, pokud ve více vrstvách vkládá se obvykle podle chuti mezi plátky pečiva nějaká chutná příloha či pochutina (tvrdý sýr, salám, šunka, zelenina, vejce, tvaroh, pomazánka atd. apod.).
zdroj : https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sendvi%C4%8Do­va%C4%8D

Kontaktní gril : Jde o způsob úpravy pokrmu, který je v přímém kontaktu s rozžhavenou plochou. Grilovací část je většinou vyrobená z litinového tálu, kamenné desky nebo litinové mřížky, která se rozžhaví plamenem nebo elektricky. Není třeba hleda přímo drahé modely, protože i nižší typy mají vše potřebné ke kvalitní přípravě. Nedocenitelnou funkcí je odtokový kanálek na olej.
Při výběru je dobré sledovat údržbu daného grilu. Určitě by měly být obě plotýnky odjímatelné, abychom vše dobře očistili.
zdoj : http://zena.cen­trum.cz/bydle­ni/interiery/cla­nek.phtml?id=72­4999

Další odpovědi
Lamalam

Nevím, hlavním rozdílem možná bude výkon či maximální teplota. Pro jistotu prostuduj údaje ve specifikaci obou přístrojů.

Mc Merkurion

… no,on sendvičovaš je většinou spojovaný s vaflovačem,takže na lité těsto a gril má žlábek (většinou i misku) na odtékající šťávu …

walerianecek

Ahoj, s jakým stolním grilem máte zkušenost?

KaraskovaAl

Ahoj, já mám elektrický gril. Od Oravy a je super. Nedám na něj dopustit. Ten gril je bezvadný, skvěle se na něm dělá maso. No a jinak teda já mám tuhle značku moc ráda, má hodně kvalitní věci. Nikdy jsem s touto značkou neměla problémy.

Kajolka

My máme od Oravy. Ten je super, s ním jsme spokojeni moc.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Sabulak

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Díky oběma rádcům, i když na otázku nebylo odpovězeno. Díval jsem se na netu na spoustu různých sendvičovačů, drtivá většina má příkon 700, nebo 750 W, bez ohledu na tom jestli je deklarováno grilování nebo ne. Tak jsem si z toho udělal závěr: ano, na sendvičovači můžu i grilovat.