petka

Jaký je rozdíl mezi saunou a párou?

Jaký je hlavní rozdíl mezi saunou a párou?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl mezi saunou a párou je především v teplotě. Ta se pohybuje v sauně okolo 70–90 stupňů, kdežto v parní lázni je o trochu nižší, většinou kolem 40–50 stupňů. Tento poměrně velký teplotní rozdíl ovlivňuje vlhkost vzduchu. V sauně činí 12 procent, kdežto v parní lázni dokonce celých 95 procent. V sauně se začnete potit okamžitě, v parní lázni se vám na pokožce utvoří tenoučký vodní film, který brání odpařování kožních tekutin. Více na:

Zdroj: http://www.kras­napani.cz/caso­pis-krasna/clanky-online/zdravi-a-dieta/256

Další odpovědi
mosoj

Hlavně ve vlhkosti prostředí. V sauně je teplo získáváno ohřevem saunovými kamny a je zde suchý vzduch ( pokud uživatelé dodržují saunovací řád a nechodí do sauny mokří).
Suché teplo se lépe snáší a není problém snést teploty přes 100 stupňů.

V páře je vlhké prostředí protože teplo je zde získáváno přímo z páry. Také teploty prostředí jsou o poznání nižší. Při teplotách které jsou v sauně by jste se v páře opařili.

hanulka11

U nás máme suchou saunu,kde teplota dosahuje až 100st.U ní je ochlazovací bazén. Parní má samozřejmě teplotu nižší, ne každý snese tento druh. Je třeba to vyzkoušet a také se před návštěvou poradit s lékařem.
Zde jsem našla slovo odborníka.
. Na trhu je dnes velmi mnoho dodavatelů každý si vymýšlí své wellness procedury. Pro nás je klasická (těžká finská) sauna dřevěnou potírnou, v níž je teplota v rozmezí 90 až 110°C a vlhkost max. 3%. Parí saunou je možno myslet finskou saunu s topidlem, které má věstavěný výparník, který může potírnu zásobit vlhkostí až 30% a sníží se zde teplota na 60°C. Druhou možností je parní lázeň. Je to keramická potírna, v níž je vlhkost 100% a teplota do 60°C. Rozdíl je tedy hlavně ve vlhkost obsažené v prostoru potírny. Parní lázeň je velmi podobná sauně. Klima je v ní však jiné – mnohem vlhčí a ne tak horké. Tím se tělo nezahřívá tak prudce jako při saunování. Tuto potírnu pak mohou snáze navštěvovat lidé, kterým vysoké teploty a suchý vzduch nevyhovují.