Slezsky fc

jaky je rozdíl mezi rytířem a gladiátorem ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Rytíř byl středověký válečník šlechtického původu, který bojoval převážně na koni.

Gladiátor (lat. gladiator, „ten, kdo používá meč“, šermíř) byl člověk bojující v zápasech pro pobavení publika. Výraz gladiátor je odvozen od názvu krátkého meče (gladius), s nímž gladiátoři za časů starověkého Říma často bojovali. Gladiátoři byli často otroci, váleční zajatci a odsouzení zločinci, existovali však i gladiátoři-profesionálové.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/

Další odpovědi
Drap

Každý z nich žil v jiné historické době a každý měl jiné společenské postavení.