Jahoda

Jaký je rozdíl mezi režimem spánku na PC a úsporném režimu na PC?

Předem moc díky.
Doplňuji:
Víte někdo?

Nejlepší odpověď
vagra

Našel jsem to v diskuzi na dané téma:

Výběr úsporného režimu: Rozdíl mezi úsporným režimem a režimem spánku tkví v rozdílné spotřebě elektrické energie a času potřebném pro probuzení.

V úsporném režimu se operační paměť stále pod napětím, což má sice za následek větší spotřebu elektrické energie, ale na druhou stranu se počítač probouzí rychleji.

V režimu spánku se obsah operační paměti uloží na pevný disk do souboru HIBERFIL.SYS a poté se počítač standardně vypne. To sice vede k větší úspoře elektrické energie, na druhou stranu počítač potřebuje delší čas pro probuzení.

Vzhledem k tomu, že budeme chtít spustit počítač ještě v době, kdy u něho uživatel ještě není, nehraje zde čas potřebný pro probuzení žádnou významnou roli, a proto dáme přednost režimu spánku.

Pavel Kadlec
Vývoj aplikací a webového řešení
Programátor Ajax,Java,XHTML,MYS­QL,PHP
Technická podpora HW,SW,Windows,Linux
Bug tracker řešení

A reakce na příspěvek:

Milý Kadleci, to se spotřebou energie ale není tak docela pravda. Platí to, pokud je nastaven v BIOSu režim S-1. Pak ovšem běží i procesor a větráky a to nikdo nechce. Takže se nastavuje S-3 a potom, pokud se počítač vypíná softwarově, tak vypnutý žere přesně stejně, jako v režimu Suspend to RAM. Ono je to totiž všechno napájené z pomocného zdroje +5V STBY, který jede imrvére furt.

Tak si vyberte..:-)

Zdroj: http://www.zi­ve.cz/rozdil-mezi-spankem-a-uspornym-rezimem/poradna/cq-417405-sc-20/default.as­px?consultanswer­s=1

Další odpovědi
anonym

Windows – nápověda.

Jahoda

Potřebuji, aby mi to zde někdo vysvětlil. Navíc nevím, kde mám nějakou nápovědu hledat…