Retko

Jaky je rozdil mezi rakosim a orobincem?

Ja myslel, ze rakosi je ta vysoka rostlina co roste u vod s hnedym „kvetenstvim“. Ale G.Images ukazuji totez.

Nejlepší odpověď
annas

Je rozdíl mezi orobincem (hnědé květenství). Jde o rostlinu orobincovou, vodní nebo bažinatou.
Rákos je rostlina lipnicovitá. Jedná se o mohutnou trávu rostoucí zpravidla na alespoň trochu zamokřených místech a často vytváří rozsáhlé monodominantní porosty. Může to být i expanzívní druh na loukách v případě, že nejsou dlouhodobě koseny.
Liší se i vzhledově.
Podle Wikipedie

Další odpovědi
panenka

RÁKOSÍ SE VYSKYTUJE KDE JE VODA SKÁLY BALVANY A NEROSTE NA RÁKOSÍ NIC.
OROBINEC JE TRÁVA LIDOVĚ SE NAZÝVÁ DOUTNÍKY