Weroniq

jaký je rozdíl mezi ragby a americkým fotbalem?

přečíst se mi několikastránkovej popis pravidel na wikipedii prostě nechce, takže bych ráda popsání rozdílu od někoho, kdo se na to třeba dívá v televizi nebo tomu nějak rozumí
vždycky jsem si myslela, že ragby je víc brutální, že se tam skládají na zem a přitom jsem se dívala a mají oblečení jako naši fotbalisti (v Americe soccer) dres jen z trička a kraťasů, přitom v americkém fotbalu mají helmy, velký chrániče ramen a všeho možnýho..

Nejlepší odpověď
Ar

Weroniq, ač se hrá zdá být podobná, liší se hlavně v pravidlech a rozměrech hřiště. To by bylo na hodně dlouhé psaní, Jeden třeba zásadní rozdíl je že u Ragby se smí přihrávat míč jen směrem dozadu. U am. fotbalu můžeš poslat i dlouhý pas dobředu atd. atd.

Další odpovědi
Vseznalek88

AR už ti odpověděl. Jen ještě doplním, že na první pohled rozlišíš rugby od amerického fotbalo podle toho, že hráči A.F. mají spoustu chráničů a přilby. Rugbysti hrají defacto jen se suspenzorem :o)