Podvodnik12

Jaký je rozdíl mezi pryskyřníkem prudkým a plazivým ?

Jak od sebe rozeznám pryskyřník prudký a plazivý. Všiml jsem si, že mají trochu jiné listy, ale jde to nějak rozeznat třeba podle květu ?

Odpovědi
www

Už z názvu vyplývá, že jeden se plazí.
Stačilo použít klíče při vkládání otázky.
Doplňuji:
www.kvetenacr­.cz/detail.as­p?IDdetail=70

hawranek

Podle květu je nerozeznáš, mají je prakticky stejné- je tam drobný rozdíl ve tvaru korunních lístků, kdy je p.prudký ma jakoby zašpičatelé, plazivý je má zaoblenější. Ale jak říkám, u pryskyřníku jsou listy jistější. Co se týče jiných znaků- jsou prakticky na stejných místech, mohou dorůst velmi pěkné velikosti a co se týče směru růstu, tak to taky nemáš jisté, protože i pryskyřník plazivý, který by měl být dle svého jména spíše při zemi, může růst kolmo. Zkus tenhle web:

Zdroj: http://botani­ka.wendys.cz/kyt­ky/K186.php