jaký je rozdíl mezi prodavačkou a asistentkou prodeje?

Nejlepší odpověď
Hlada

Asi jako mezi hajzlbábou a Cleaning Managerem.

Další odpovědi
baghira

Většinou je to jen nóbl pojmenování pro totéž.
Stejně jako „výrobní operátor“ = dělník u pásu.

arygnoc

žádný.
jako mezi dělníkem a operátorem výroby, jako mezi hajzlbabou a clear girl.

led

Predavačka sa snaží predať (aspoň dúfam, v opačnom prípade je to len podavačka)
Asistentka predaja sa snaží pomôcť vám pri výbere tovaru – nie je zodpovedná za predaj.
Ale niekedy mám pocit, že predavači už vymreli. Hlavne v megaobchodoch, že zamestnávajú tovaru neznalých podavačov.

Michal Kole

Jako odpovídají kolegové, je to totéž jen personalista chce, aby to vypadalo vznešeně a přilákali lidi, s nižším vzděláním, aby jím mohli dát méně peněz a podepsali méně výhodnou smlouvu pro zaměstnance.

A pod asistenta prodeje se dá zahrnout více činností související s prodejem.

Když se napíše do pravovní smlouvy jen prodavačka tak těžko můžete po ní chtít, aby přerovnávala sklad, ale když napíšete asistent prodeje tak pod to se dá skladník spíše zahrnout.

Zaměstnavatelé spoléhají na neznalost lidí zákoníku práce a využívají různích právních kliček.

Proto Vám do smlouvy napíšou asistent prodeje, aby jste mohl dělat více činností, co souvisí s vlastním prodáváním, např. úklid prodejny, přerovnávání skladu, vedení evidence, vlastní prodávání,… za stejný plat jako by dal člověku, kdo má v pracovní smlouvě jen prodavačka.

Zaměstnavatelé si z Vás dělají „děvečku pro všechno“, aby nemuseli přijímat další lidi a neměli tak vicenáklady a měli teda více zisku. Maximálně Vám dají nějaké malé procento ze zisku jako odměnu a to jen, když se dobře vyspí.