Neonka

Jaký je rozdíl mezi příponou a koncovkou ? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Koncovka je část slova, která se mění při časování nebo skloňování.

  1. koncovky osobní – vez-u,–eš
  2. koncovky pádové – škol-a, -y, -u, -e, -ou.

Slovo škol-a je utvořeno koncovkou, zatímco škol-ní příponou.

Koncovkami většinou tvoříme tvary téhož slova – tvaroslovné, ohýbací.

Přípona – ke slovního základu přidáme příponu – škol-ák, škol-ní, škol-ství atd.