štamgast

Jaký je rozdíl mezi přestupní stanicí a normální stanicí metra?

Doplňuji:
I já jsem nepražák, proto se ptám.

Nejlepší odpověď
Dochy

V přestupní stanici mají zastávky alespoň dvě linky metra (v Praze právě dvě)

Další odpovědi
quentos

přestupní stanice je stanice, kde se „kříží“ několik linek (např. A a B nebo rovnou A, B i C) , můžete zde tedy z jedné na druhou (nebo třetí) přestoupit. Alespoň to tak chápu já ne-Pražák ;{)> na „normální“ stanici se jen vystupuje či nastupuje.

postcd

v přestupní stanici se v podzemí přestupuje na jinou linku metra, v normální můžeš jen vylézt ven nebo dovniř