Jaký je rozdíl mezi předmětem činnosti a předmětem podnikání?

Odpovědi
Jambalaya

Ta otázka není dobře položena, trochu bych to obrátila.
Činnost je jakékoliv počínání

  1. Předmětem činnosti může být podnikání, tj. soustavná činnost za účelem zisku

ale také

  1. předmětem činnosti může být něco, co není provozováno za účelem zisku třeba různá občanská sdružení, charitativní a zájmové organizace a pod.

V zásadě bych ale řekla, že mezi těmito dvěma výrazy není žádný markantní rozdíl, jediný vidím v tom, že když budete hovořit o organizaci Červený kříž, asi nepoužijete výraz podnikání, ale výraz činnost. Oproti tomu u fabriky na boty, můžete použít klidně oba výrazy.

Dalo by se říci, že podnikání je jistá podsložka činností 🙂