jarinT

Jaký je rozdíl mezi pořízením digitálního záznamu a kopírováním?

Doplňuji:
Rád bych to doplnil: Celní úředník, netvrdím, že je vlastníkem rovnovážného duševního stavu, mi tvrdí, že přesun souboru s obrazem a zvukem přes USB do úložiště v paměti kamery se dá definovat jako pořízení záznamu zvuku a obrazu. Nejsem schopen mu vysvětlit, že takový proces je kopírováním, protože za pořízení záznamu obrazu a zvuku považuji takový záznam, který je pořízený buď přes optiku nebo nahráním přímo z jiného zdroje přes USB (DVD, TV, atd), ale ne přesun či kopírování již hotového souboru.

Odpovědi
anonym

V jakém kontextu??
Takto položený dotaz nedává smysl…
😉

  • pořízení… – něco digitálně zaznamenáš – vyfotíš, natočíš, ´zdigitalizuješ´ (převedeš analogový záznam na digitální)…
  • kopírování – čeho? – souboru, textu, obrázku, myšlenky…

Doplňuji:
Tomu pořád nerozumím…
😉
Pokud můžeš (nevím o co jde), prostě celníkovi kejvni a neřeš to.
Pokud z nějakého důvodu nemůžeš, počti si Zákon č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon) nebo kontaktuj právníka – já ani z tvého doplnění moc nechápu, o co se jedná.

Emefej

Kopírovat lze i bez využití digitální techniky, ale k pořízení digitálního záznamu je nutná.

beer

Pokud ti dobře rozumím, tak digitální záznam = zachycení originálu (obraz,zvuk..) digitální technikou, záznam se uloží. Tento záznam pak můžeš zkopírovat, tedy vyhotovit iks jeho kopií.
Doplňuji:
K tomu co jsem uvedl není co dodat,
teď jde ale o ten záznam co chceš zkopírovat přes USB do kamery – jestli snad nemíní celník, žes záznam pořídil nelegálně. Jak k tomu záznamu přišels totiž neuvádíš..

badisko

Na co se to vlastne ptas ?…
Tak mapriklad …natocis li video na kameru tak jsis zaznam vytvoril a pokud ho stahnes do PC a znova das do jineho tak je to kopie …
Nicmene …pokud pouzivas originalni software tak kopirovany od originalu nepoznas …jediny rozdil muze byt treba ve velikosti a kvalite nahravky potazmo muzes predelat take jeji format …coz muze nahravce ubrat na kvalite a velikosti ..takztez …ale muzes nahravku vylepsit (zvysit kvalitu obrazu) ..postupem ktery se naziva Renderovani …