fcoop

Jaký je rozdíl mezi politikem a zlodějem?

V Brazilii, Millor Fernandes (humorista, dramaturg a spisovatel), vyzval v jedné relaci publikum k diskusi touto otázkou:
„Jaký je rozdíl mezi politikem a zlodějem?“
Nejvíc ho upoutala odpověď jednoho učitele:
„Vážený pane Millore, na základě dlouhého přemýšlení jsem dospěl k tomuto závěru: Rozdíl mezi politikem a zlodějem je v tom, že toho prvního jsem si vybral já, kdežto ten druhý si vybral mě. Je to správná odpověď?“
Fernandesova reakce byla následující:

„Vážený pane, vy jste génius! Jako jediný jste mezi nimi dokázal najít aspoň jeden rozdíl!“ (Net)

Nepřijde vám to odněkud povědomé?
-

Nejlepší odpověď
annas

Odhalený politik dostane „trafiku“, chyceného zloděje čeká „lapák“.

Další odpovědi
Pájo

Ano, souhlasím.
Ještě jeden rozdíl jsem našel…zatímco zloděj se snaží krást nenápadně, v noci a většinou sám, český politik lidi okrádá i za bílého dne, s celou vládou a už to ani moc neskrývá!

tom004

Možná znám ještě jeden rozdíl.Zloděj ke své „práci“ potřebuje určité vědomosti a nářadí.Politikovi stačí doživotní imunita.

led

Za svoju činnosť sú rôzne platení:
Politik dostáva mesačný plat. Zlodej si ho musí ukradnúť.

lexx

Zloděj – politik krade s požehnáním zákonů. Zloděj – lupič krade proti zákonům.

quentos

… jako bych už to někde viděl v praxi :{))> jen si nemohu vzpomenout kde.

štamgast

V dnešní době žádný.