Pokročilý

Jaký je rozdíl mezi podnikatelem a živnostníkem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Každý živnostník je podnikatelem, podnikatelé ovšem nemusí být jen živnostníky - mohou být (spolu)majiteli některé z forem obchodní společnosti (s.r.o., a.s., ....
)...

Další odpovědi:

Stříbrný

Podnikatel je "provozovatel" podniku, živnostník provozovatel živnosti.

Podnik je soubor hmotných, osobních a nehmotných složek podnikání. K podniku náleží věci, práva a jiné majetkové hodnoty, které patří podnikateli a slouží k provozování podniku nebo vzhledem k své povaze mají tomuto účelu sloužit. V právním smyslu je podnik považován za věc, a to věc hromadnou.

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku.

Laicky: pokud provozuju činnost psanou přímo na mne, jsem živnostník. Jestliže práci oficiálně vykonává někdo jiný, např. eSeROčko, za koho pouze vystupuju (a nejsem právník), pak jsem podnikatel.

Stříbrný

tak že bába trafikantka na ŽL je "podnikatelkou" ? to zní nějak divně...

Živnostník podniká na základě zákona o živnostenském podnikání - seznam činností jež je možné provozovat na základě tohoto zákona je přílohou zákona o živnostenském podnikání. Ostatní podnikatelé podnikají na základě jiných právních předpisů - např. lékaři, zemědělci, advokáti...

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.