Avatar uživatele
Válek Petr

Jaký je rozdíl mezi podnikatelem a živnostníkem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 3139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Každý živnostník je podnikatelem, podnikatelé ovšem nemusí být jen živnostníky – mohou být (spolu)majiteli některé z forem obchodní společnosti (s.r.o., a.s., …
)…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Podnikatel je „provozovatel“ podniku, živnostník provozovatel živnosti.

Podnik je soubor hmotných, osobních a nehmotných složek podnikání. K podniku náleží věci, práva a jiné majetkové hodnoty, které patří podnikateli a slouží k provozování podniku nebo vzhledem k své povaze mají tomuto účelu sloužit. V právním smyslu je podnik považován za věc, a to věc hromadnou.

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku.

Laicky: pokud provozuju činnost psanou přímo na mne, jsem živnostník. Jestliže práci oficiálně vykonává někdo jiný, např. eSeROčko, za koho pouze vystupuju (a nejsem právník), pak jsem podnikatel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

tak že bába trafikantka na ŽL je „podnikatelkou“ ? to zní nějak divně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STRUCTOR

Živnostník podniká na základě zákona o živnostenském podnikání – seznam činností jež je možné provozovat na základě tohoto zákona je přílohou zákona o živnostenském podnikání. Ostatní podnikatelé podnikají na základě jiných právních předpisů – např. lékaři, zemědělci, advokáti…

0 Nominace Nahlásit