Jaký je rozdíl mezi pípou a sudovým čerpadlem?

Viz:

Ruční sudová čerpadla na kyseliny, louhy, naftu, oleje a hořlaviny. Kde nesouhlasí sudový závit na ručním čerpadle se závitem v sudu nebo kontejneru, nabízíme sudové adaptéry.

Elektrická sudová čerpadla určená na kyseliny, louhy, naftu, oleje, hořlaviny a potraviny. Můžete objednat sestavu elektrického sudového čerpadla s hadicí a stáčecí pistolí nebo motor, trubici a příslušenství zvlášť.

Pneumatická sudová čerpadla určená na kyseliny, louhy, naftu, oleje, hořlaviny a potraviny. Můžete objednat sestavu elektrického sudového čerpadla s hadicí a stáčecí pistolí nebo motor, trubici a příslušenství zvlášť.

Zdroj: http://www.sisc-eshop.cz/cerpadla-krabicky/eshop/2-1-Sudova-cerpadla-JESSBERGER

Nejlepší odpověď
Drap

Pípa se používá v potravinářství k čepování nápojů. Pípa sama o sobě nevytváří na rozdíl od sudových čerpadel sama tlak. Ten je dodáván jiným způsobem.

Další odpovědi
Cenobita

České slovo pípa je obecné označení pro výčepní zařízení,nejčastěji pro pivo, ale i pro víno nebo limonády, tedy obecně pro nápoje.

Slovo pípa je odvozené od anglického pipe (trubka), je tedy patrné, že výčepní zařízení je nejčastěji řešeno rozvodem trubek, odtud název.

Rozdíl mezi pípou a čerpadlem je v tom, že pípa jsou trubky a kohout k čepování a čerpadlo je nutné k natlakování sudu.

Otázka nejspíš není zcela správně položená.