annas

Jaký je rozdíl mezi pentagramem a Bafometovou pečetí?

Kde se s nimi můžeme setkat? Jaká je jejich symbolika?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak možná někteří vědí, používal se již 4000 let před Kristem. Ovšem známější význam získal jako znak Venuše, římské obdoby Afrodity, tedy bohyně lásky a krásy. Pentagram v té době představoval symbol rovnováhy.
Ovšem jeho pět cípů můžeme vyložit i jinak. Pět cípů znamená pět základních živlů – pátý živel je éter. Každý cíp představuje jedno období člověka (zrození, zrání, dospělost, stárnutí, smrt). Někdy se také můžeme setkat s pentagramem, jako se symbolem Krista – pět kristových ran.

Pokud je pentagram nakreslen s pátým cípem nahoru, tedy na sever, je považován za tzv. čistý pentagram a symbolizuje bílou magii, ochranu před ďáblem a zlými silami. Bývá do něj zakreslován člověk s rozpjatýma rukama, nebo jen dlaň. V použití s magií je přezdíván „planoucí hvězda mágů“ nebo „muří noha“. Ve Skandinávii se kreslil na dveře domů jako forma ochrany před ďáblem a troly.
Zobrazení s cípem dolů, tedy na jih, je tedy tzv. nečistý pentagram. Má především satanský charakter. Poznáte ho podle toho, že je v něm zakreslena hlava mendeského kozla sabatu Bephometa (dva cípy nahoru znázorňují rohy kozla), z toho vyplynulo označení Bafometova pečeť. Tento význam je jen překroucenina satanistů, kteří postrádají špetku originálnosti a fantazie, umějí jen všechno obracet (též kříž). A jestli mi za tuhle větu vyhlásí válku, tak ať.....

http://another­chance.blog.cz/0901/pen­tagram