Katusa

Jaký je rozdíl mezi památkovou rezervací a památkovou zónou?

Odpovědi
hanulka11

Za památkové rezervace je možné prohlásit území se soubory nemovitých kulturních památek zachovaných v původním historickém prostředí nebo lokality s archeologickými nálezy. Jedná se především o historická jádra měst a vesnic.

Památková zóna je typ památkového území, tedy krajinného celku, kterému je vyhláškou ministerstva udělen zvláštní status se zvýšenou památkovou ochranou. Jde o nižší stupeň ochrany než památková rezervace.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pam%C3%A1­tkov%C3%A1_z%C3%B3na