ReHu

Jaký je rozdíl mezi odporovým a kapacitním dotykovým displejem? Díky.

Doplňuji:
A jaký to má význam pro uživatele? Výhody, nevýhody?

Nejlepší odpověď
jpau

mosoj:
Myslíš stylus

Nic ale není černobílé.

Jinak, nevidím důvod, proč by rezistivní display nešel ovládat rukou (takový plamOS se dal, dokud člověk nechtěl psát – tam už ale bylo mimo rozlišení a všechno), záleží na softwaru a to že nemůžu udělat multitouch no a co? Naopak rezistivní displeje jsou pokud vím přesnější (to je ale věc technologie a možná je dnes vše jinak) a hlavně levnější takže mají stále svůj velký význam.

Další odpovědi
Michal Kole

rozdíl je na jakém fyzikálním principu display pozná, že jsi se ho dotkla

odporový je, že se mění veličina elektrický odpor (fyzikální vlastnost materiálu omezit průtok elektrického proudu)
kapacitní, že se mění kapacita což je velikost uchovaného elektrického náboje mezi dvěma elektrodami a dielektrikem =izolačním materiálem, umožňuje polarizaci elektronů (uspořádání)
Doplňuji:
Něco je na wikipedii http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Do­tykov%C3%A1_o­brazovka

je to tam odborněji popané.

mosoj

Princip je tak jak píše Michal zřejmý již z názvu. Po dotyku se v místě dotyku mění buďto odpor nebo kapacita , tato změna je potom procesorem dále zpracovávána. Kvalitnější a komfortnější jsou kapacitní displeje. Není třeba na ně tolik mechanicky tlačit. Reagují na lehký dotyk na rozdíl od odporového displeje. Dříve se muselo používat k ovládání odporového displeje specielní pero ( mělo nějaký název, již si nevzpomenu, to ale není podstatné).
Doplňuji:
Ano stylus. Dík za oživení paměti !
Píši že dříve a samozřejmě vím že existují dnes oba dva typy displejů vedle sebe a ovladají se rukou. Jenom ten kapacitní je jaksi ochotnější.