Mika47

Jaky je rozdil mezi notebookem, netbookem a ultrabookem? Jaky je vhodny pro jake pouziti?(kancelar, hry atd…)

Nejlepší odpověď
Bedy

Netbook = malý notebook s dlouhou výdrží baterie, ale nízkým výkonem. Ideální pro studenty jako zápisník nebo pro kancelářské práce, maximálně nějaké surfování po internetu

Notebook = běžný přenosný počítač s průměrnou výdrží baterie (záleží na výrobci a modelu), průměrným výkonem (ale to se může lišit model od modelu). Ideální pro běžné použití.

Ultrabook = tenký, výkonný notebook zpravidla s dlouhou výdrží baterie, ideální pro náročné uživatele, dobrý na hraní her nebo náročnou grafiku.

A ještě doplním, kdyby náhodou jste se s tím setkala – Smartbook = kříženec tabletu a netbooku – rozměrově je velký jako tablet (takže malinký), ale nemá dotykový displej, ale zase má klávesnici a baterka zpravidla má nízkou výdrž (tak kolem 3 hodin max) a nízký výkon (je tam použitý zvláštní procesor jako v tabletu). Výhodou je extrémně nízká cena, tak kolem 2–3 tisíc.

Další odpovědi
cochee

Notebook je obecně přenosný počítač s integrovanou klávesnicí a LCD displejem, původně velikosti víceméně poznámkového bloku – odtud jeho anglický název. Netbook je notebook menších rozměrů, tak, že je vybaven obrazovkou s úhlopříčkou 11 a méně palců. Obvykle s horší výbavou – nemívá optickou mechaniku z důvodů rozměrů, mívá slabý mikroprocesor – ovšem díky tomu menší spotřebu, typicky vydrží 2× i 3× déle bez nabíjení, než notebook běžných rozměrů. Ultrabook je výmyslem firmy Intel, má na něj dokonce ochrannou známku. Aby mohl být notebook certifikován jako ultrabook, musí splňovat mmj toto:
CULV procesor od Intelu – Sandy/Ivy Bridge, Haswell
Lehký, tenký – max. 1,4 kg a 20 mm v nejtlustším místě
Rychlý start
Výdrž minimálně 5 hodin

Netbook je vhodný jako přenosný stroj pro přístup na web a nouzově základní aplikace – kancelář. Omezení je velikost displeje – na úkor komfortu, ale dobré transportability. Čím je notebook větší a tím i vybavenější, může splňovat vyšší výkonnostní nároky a tím i vhodnost pro širší množinu aplikací, dokonce i méně a středně náročné hry. Ultrabook je pak spíše módní a marketingový tah, v poslední době jejich prodejnost klesá (ultrabooky se vyznačují o něco vyššími cenami než běžné stejně výkonné notebooky, což výrobcům spousta uživatelů nežere).
Mainstreamový výkon (trochu horší než klasické notebooky, ale lepší než netbooky)
Přesná definice na http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ul­trabook

sanskrybastr

Netbookům bych se vyhnul obloukem. Sám jsem jeden měl a podle mého to jsou vyhozené peníze. Spousta dnešních telefonů má mnohem větší výkon, než nějaký netbook. Na kancelářskou práci případně hraní her bych asi spíš volil klasický notebook nebo ultrabook. U ultrabooků je jediný problém s tím, že pokud se něco pokazí, tak je oprava notebooku celkem náročná a často i dražší kvůli tomu, jak jsou v nich součástky „namačkané“ aby se ušetřilo místo. Tedy alespoň to mi řekli v https://www.rgser­vice.cz/ když jsem si u nich svůj ultrabook nechával opravovat.