Monie

Jaký je rozdíl mezi normálním zubařem a dentálním hygienikem? A může mi ty procesy vykonat i normální zubař?

Nejlepší odpověď
quentos

Obrovský. Dentální hygienik nevykonává zubařské práce. Dentální hygienik radí, jak dobře pečovat o zuby. To Vám sice zubař může povykládat taky, nicméně dentální hygienik je v tom speciálně vyškolen a nabídne Vám leckdy pro péči o zuby nástroje, o kterých se zubaři ze „staré školy“ ani nesnilo.

Další odpovědi
anonym

Podle slov jednoho věhlasného dentisty, většina zubních kazů vzniká z nedostatečné hygieny. Prý kde není co brát, ani kaz nebere. Takže mnohdy práce a poučení dentálního hygienika, která preventivními opatřeními zabrání vzniku zubního kazu bere „práci“ dentistům.

Jakub Tlapal

Já si pamatuju, že dokud nebyla dentální hygiena tak rozšířená, tak mi můj zubař čistil i zubní kámen a ukazoval mi, jak si zuby čistit atd. Teď už tak ochotný není 😁 . Zuby mi zkontroluje, když je potřeba tak vyvrtá kaz a tím to končí. Kvůli zubnímu kameni musím chodit k zubní hygieničce .