Retko

Jaky je rozdil mezi – Nelikvidni a Nesolventni?

Dekuji

Odpovědi
panenka

nelikvidní-vrámci financování ,absence peněžních toků je zapotřebí ke splnění finančních pohledávek a neplní své povinosti.v sou­vislosti s investicemi,po­pisuje lehce obchoduje s investicemi jako jsou akcie nebo dluhopisy,které není snadno přeměnit na hotovost.
nesolventní-znamená že daná osoba plnit své finanční závazky.

atriplex

Příklad: Potřebuji dnes zaplatit milion korun a nemůžu, protože jsem:

NELIKVIDNÍ = milion mám v akciích, ale ty nemůžu hned teď prodat. Kdybych je prodal, tak mám hotovost a onen milion zaplatím.

NESOLVENTNÍ = nemám ani vindru…