weronika

jaký je rozdíl mezi naštípnutou a nalomenou kostí?

Nejlepší odpověď
anonym

Weroniko, to je hezký dotaz. Znám ale pouze kost naštípunutou a zlomenou. Výraz nalomená kost vidím dnes prvně. Proto bych si troufla tvrdit, že jde jenom o to, že krajově se někdy pro kost naštípnutou používá výraz nalomená. Tak či tak, je to kost, kde vznikla štěrbina, ale nedošlo ještě k jejímu úplnému zlomení.
S naštípnutou zápěstní kůstkou jsem chodila asi dva roky, než to při tělocviku prasklo úplně a upalovala jsem s rukou na 3 měsíce do sádry.

Další odpovědi
arygnoc

naštiepnutá kosť je kosť, ktorá je poškodená čiastočnou fraktúrou (teda takou zlomeninou [fraktúrou], ktorá neoddeľuje fragmenty kosti úplne) pozdĺžne (po délce), nalomená kosť je poškodená priečne (příčně).