Hakunamatata

Jaký je rozdíl mezi nadýmáním a plynatostí?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nadýmání či plynatost (odborně meteorizmus) vyjadřují to samé.

Další odpovědi
autacek

Ještě větry a prdění a je to komplet, vše z jednoho soudku…

možné příčiny

  • přejídání či hltání potravy (při které spolykáme více vzduchu a ten musí později ven)
  • špatná strava, nadýmavé potraviny (luštěniny, zelí, kapusta, sycené nápoje)
  • nedostatek pohybu
  • porucha vstřebávání živin (chronický průjem s nevstřebanými zbytky, objemná stolice, hubnutí, nedostatek vitaminu a minerálů)
  • střevní neprůchodnost, ileus (záchvatovitá, urputná bolest břicha, zvracení, absence stolice)
  • celiakie, alergie na lepek (bolest břicha, průjem, hubnutí, pocit plnosti, únava, krev ve stolici, kožní vyrážka)
  • portální hypertenze (pocit na zvracení, nechutenství, pocit plnosti, zácpa, plynatost, nadýmání, tekutina v dutině břišní, otoky končetin, jícnové varixy, krvácení do žaludku, zvětšení sleziny, jaterní, ledvinné selhání)
  • divertikulósa, střevní výchlipky (pocit plnosti, zácpa, plynatost, nadýmání, bolestí břicha)
  • crohnova choroba (únava, bolest břicha, průjem, nadýmání, teplota, hubnutí, krev ve stolici, bolest kloubů, žlučové, ledvinové kameny, zánět duhovky, bolestivé uzlíky v podkoží)
  • dráždivý tračník (průjem či zácpa, silná potřeba vyprazdňování nejčastěji po jídle, bolest břicha, plynatost, pocit plnosti, deprese)
  • ulcerózní kolitida (únava, krev ve stolici, bolestí břicha, konečníku, bolestivý vleklý průjem i několikrát denně, plynatost, nadýmání, teplota, bolest kloubů, afty)
  • rakovina tlustého střeva (střídání zácpy a průjmu, pocit plnosti, potíže s vyprazdňováním, krev ve stolici, únava, noční pocení, dlouhodobě zvýšená teplota, nechutenství, ztráta hmotnosti)
  • nedostatek draslíku (únava, žíznivost, bušení srdce, bolest a brnění svalů, nadýmání, pocit plnosti, plynatost, meteorizmus, nespavost, nízký krevní tlak, bolest hlavy)

Doplňuji:
zdroj:
http://vetry-plynatost-nadymani-meteorizmus.nas­clovek.cz/

mosoj

Já to všechno sakum prásk zařazuji pod prdění a mám pokoj .

Honzin8

No, já na to užívám doplněk stravy simplebiotix a díky němu se cítím skvěle.

Kajolka

Ano, je to tak. Tento doplněk stravy je super. Já jsem před tím zkoušela docela dost doplňků na správné fungování organismu, ale pomohl mi až simplebiotix. S ním se cítím fakt bezvadně :)

Vercule

No, tak to je super. Jak se užívá? A na co ten simplebiotix bereš?

Cizecek.M

Ahoj holky, chci se zeptat… Nějak mě poslední dobou trápí zažívání a nafouklé břicho… Máte tip, co by mi pomohlo?