jaky je rozdil mezi nabijeci a nenabijeci tuzkovou baterkou ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak vždyť to říká již sám název. Nenabíjecí baterie AA je k jednorázovému použití. Koupí se,použije a vyhodí.
Nabíjecí AA není baterie ale akumulátor.
Koupí se, nabije a používá se. Po vybití se v nabíječce k tomu určené opět nabije k dalšímu použití.Takto se dá provést několik set nabíjecích cyklů.
Jednočlánkové baterie AA mají napětí 1,5 V, akumulátory AA 1,2 V.
To se týká akumulátoru NiCd a NIMh. Ještě se běžně používají Lion, Lithiopalymerové obecně značené Lixx. Tyto mají napětí na článek 3,7 V a musí se nabíjet v nabíječkách jenom pro ně určených. Při nabíjení se nesmí přebíjet, jinak hrozí požár nebo výbuch.
Doplňuji:
Koukám samý překlep. Brr.

Další odpovědi
mojitek

nenabijeci je po vybiti k nicemu
nabijeci se po vybiti nabiji :o)