Rocker

Jaký je rozdíl mezi muzikálem a rockovou operou?

Doplňuji:
Fantoma opery mám na DVD,je to můj oblíbený film.Na muzikálech už jsem byl taky,zrovna dnes jdeme na Quasimoda.Jinak rocková opera i muzikál jsou naprosto úžasný.Dík za odpovědi

Nejlepší odpověď
led

Muzikál je vlastne dieťa operety, ktoré svoju matku prerástlo. Je založený na unverzálnosti a schopnosti hercov hrať_tancovať_spi­evať, Muzikálovo možno hrať snáď všetko od klasiky až po absurdné divadlo. Ako prvý muzikál je známa Loď komediantov hlavne jej ústredná pieseň Mississipi. Použité hudobné nástroje sú väčšnou klasicky orchestrálne – sláky, dychy, bicie

„Rocková opera alebo roková opera je žánrovo vyprofilovaná hudobná kompozícia v populárnej hudbe v druhej polovici 60 rokov.
Kompozične je niekde uprostred opery a operety. S operou ju spájajú zložité a dlhšie skladby, delenie na dejstvá. S operetou zas skladby kratšie, zapamätateľné a spevavé melódie, tzv. hitovky, krátke textové predely. Od muzikálu ju odlišuje absencia dlhších textových predelov, slovných vstupov, komentárov. Do rockovej opery radíme všetky opery vznikajúce v gitarovom spracovaní. Typickým žánrovým odnožom je metalová opera.“
http://refera­ty.atlas.sk/os­tatne/nezarade­ne/49561/?prin­t=1

Další odpovědi
fablen

doporučuji shlédnout rockovou operu: Fantom opery