Avatar uživatele
Rocker

Jaký je rozdíl mezi muzikálem a rockovou operou?

Doplňuji:
Fantoma opery mám na DVD,je to můj oblíbený film.Na muzikálech už jsem byl taky,zrovna dnes jdeme na Quasimoda.Jinak rocková opera i muzikál jsou naprosto úžasný.Dík za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, fablen před 4346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Muzikál je vlastne dieťa operety, ktoré svoju matku prerástlo. Je založený na unverzálnosti a schopnosti hercov hrať_tancovať_spi­evať, Muzikálovo možno hrať snáď všetko od klasiky až po absurdné divadlo. Ako prvý muzikál je známa Loď komediantov hlavne jej ústredná pieseň Mississipi. Použité hudobné nástroje sú väčšnou klasicky orchestrálne – sláky, dychy, bicie

„Rocková opera alebo roková opera je žánrovo vyprofilovaná hudobná kompozícia v populárnej hudbe v druhej polovici 60 rokov.
Kompozične je niekde uprostred opery a operety. S operou ju spájajú zložité a dlhšie skladby, delenie na dejstvá. S operetou zas skladby kratšie, zapamätateľné a spevavé melódie, tzv. hitovky, krátke textové predely. Od muzikálu ju odlišuje absencia dlhších textových predelov, slovných vstupov, komentárov. Do rockovej opery radíme všetky opery vznikajúce v gitarovom spracovaní. Typickým žánrovým odnožom je metalová opera.“
http://refera­ty.atlas.sk/os­tatne/nezarade­ne/49561/?prin­t=1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

doporučuji shlédnout rockovou operu: Fantom opery

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek