Dudu855456

Jaký je rozdíl mezi mrtvicí a infarktem?

\Dobrý den,chtěla jsem zeptat jaký je rozdíl mezí mrtvicí a infarktem?Je mezi tím nějaký rozdíl?

Nejlepší odpověď
annas

Mozková mrtvice, také se říká mozkový infakrt. . Lidově „klepla ho pepka“.

Infarkt myokardu, srdeční infarkt.

Jinak medicínsky:
Infarkt : "ohraničené místní odumření tkáně způsobené její nedokrevností. ▪ infarkt myokardu; infarkt plic;

mrtvice: „náhlá ztráta vědomí způsobená prasknutím nebo uzavřením krevních cév, a tím pádem nedostatečným okysličením mozku“. Med. med. mozková mrtvice odb. apoplexie; med. srdeční mrtvice, infarkt myokardu;"

Podle Nechybujte.cz

Další odpovědi
www

Všeobecně je chápána mrtvice jako lidový (obecný) název infarktu.
Doplňuji:
Proto je potřeba raději používat lékařskou terminologii, jinak může dojít vlivem rozdílného pochopení k omylům.
P.S: I plicní embolie je infarktem (zkušenost).

quentos

pravdu má jednoznačně www, pro potvrzení odkaz, např.: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­farkt_myokardu

Funna: až mě zas příště budeš chtít shazovat, vzpomenu si na tuto otázku…

Funna

mrtvice je mozková…infarkt postihuje srdce…
Doplňuji:
i když mrtvice může být i srdeční, ale to je vlastně infarkt myokardu…
obvykle se mrtvicí myslí ta mozková…

Funna

hele, qentoši..psát tui nejde, takže musím reagovat tady…vyser se na mě…já dělám to samé…vůbec nechápu o jakém schazování mluvíš..pokud narážíš na tu angličtinu, ta TO NEBYLA IRONIE, ale konstatování faktu a navíc, dle annas mám pravdu…takže jsi ani „nevyhrál“
takže znovu – moc si nefandi…JSI MI UKRADENÝ a když něco napíšu, s tebou to nemá vůbec nic společného…